JEZERO LHOTA

Vybavenost a aktivity

Vydáte-li se k tomuto malebnému přírodnímu jezeru, které je pozůstatkem zatopené pískovny, s nudou se určitě nepočítejte. Věnovat se ve zdejším areálu můžete jak pasivnímu odpočinku ve formě lenošení na některé z písčitých nebo travnatých pláží, tak aktivnímu trávení volného času, jež je možno věnovat nejen plavání, ale také míčovým hrám nebo projížďkám na šlapadlech či lodičkách, jež jsou zde v hojném počtu k zapůjčení. Co dalšího vám může jezero Lhota, nacházející se zhruba 20 kilometrů od centra Prahy, nabídnout?

Vysoká kvalita vody doslova vybízí k dovádění

Rozloha vodní plochy činí neuvěřitelných 25 hektarů. Břehy jsou převážně písčitého nebo travnatého charakteru, místy prorostlé rákosem. Pláže jsou opředeny borovicovými lesy s příměsí vzrostlých dubů. Část severního břehu a celý břeh východní je pak určen nudistům. Jezero je vyhledáváno zejména pro svou výbornou kvalitu vody, ke které přispěla také skutečnost, že zde byla v roce 2006 provedena rozsáhlá opatření, jejichž následkem bylo úplné vymýcení vodního moru kanadského, který plavcům ztěžoval pohyb.

Na děti ani sportovce není zapomenuto

Součástí areálu je nově vybudované dětské hřiště, které zaujme zejména nejmenší návštěvníky koupaliště. Patříte-li mezi milovníky míčových her a sportů, pak vás jistě příjemně překvapí hřiště na plážový volejbal. Severní strana jezera je pokryta mnohými stánky s občerstvením. Dále jsou zde pak situovány také převlékárny a sociální zařízení (toalety a sprchy). Na své si zde přijdou také zájemci o vypůjčení loďky nebo šlapadla.

Parkoviště s kapacitou 1500 automobilů

Za zmínku nepochybně stojí také zdejší parkoviště, jehož rozloha činí necelé 3 hektary. Parkoviště pojme zhruba 1500 osobních automobilů, jejichž stínění je zajištěno prostřednictvím vzrostlých stromů, jež jsou pravidelně vysazovány v jeho blízkém okolí. Parkoviště disponuje částečně zpevněným (škvárovým) povrchem, a dostat se na jeho severní stranu můžete příjezdovou silnicí z obce Lhota.